KONST / Litografier / Färglitografi 13139105
*
nr 1313 9105
Färglitografi, Hans Osswald (f. 1919), Sverige. Signerad, 1960. Motivet: 47x33cm
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 mars 2020
kl 20:49:24
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/3 09:13:19
1
350 kr
12/3 17:23:11
2
450 kr
13/3 10:18:42
1
600 kr
13/3 22:02:49
3
900 kr
16/3 20:40:12
4
Vinnande bud
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik hans osswald litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:42
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:46
-
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23
-
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:43
-
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:49
*
nr 1313 9105
Färglitografi, Hans Osswald (f. 1919), Sverige. Signerad, 1960. Motivet: 47x33cm
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 mars 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/3 09:13:19 | 1 | 350 kr |
12/3 17:23:11 | 2 | 450 kr |
13/3 10:18:42 | 1 | 600 kr |
13/3 22:02:49 | 3 | 900 kr |
16/3 20:40:12 | 4 | Vinnande bud |
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik hans osswald litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:42 -
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:46 -
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23 -
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:43 -
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:49